Навіщо організму потрібен Кальцій?
Навіщо організму потрібен кальцій і як його отримати
- Кальцій - одна з основ організму, завдяки яким може існувати людина. Наш кальцій можна порівняти з фундаментом будівлі або коренем великого дерева;
- Кальцій - основний елемент, що становить основу кісток скелета;
- У нашому організмі кальцію міститься більше, ніж інших елементів - приблизно 2% маси тіла. При цьому основна кількість кальцію знаходиться в кістках, зубах, волоссі та нігтях;
- Кальцій керує багатьма процесами життєдіяльності, наприклад, биттям нашого серця;
- Кальцію, який ми отримуємо через їжу, недостатньо, а без нього неможлива нормальна діяльність серця
Неcтача кальцію.
При нестачі кальцію кістки, судини стають крихкими і ламкими. При нестачі кальцію нігті і волосся стають ламкими, тьмяними і млявими. Спостерігається підвищене випадання волосся. За той час, поки жінка виносить і народить дитину, вона втрачає близько 300 гр кальцію! За одне тільки годування грудьми дитини мати втрачає 300 мг кальцію зі свого організму. А скільки вона прийняла з їжею? Як же в такому випадку жінка може не старіти?
Щоденний мінімум вживання кальцію
Від 10 до 13 років | 2000мг 2200мг 2000мг 1500мг 2500мг 3000мг 2000мг |
Від 13 до 16 років | |
Від 16 до 17 років | |
Від 20 до 45 років | |
Старше 45 років | |
Вагітні і годуючі жінки | |
Жінки в період клімаксу |
Кальцій в продуктах харчування
Молочні продукти є найбільш поширеною групою харчових продуктів, що містять кальцій. Молоко, йогурт і сир є хорошим джерелом кальцію. Причому молочні продукти з низьким вмістом жиру містять більше кальцію. Тверді сорти сиру в залежності від жирності і сорту містять близько 1000 мг кальцію в 100 грамах, плавлені сири - у два рази менше. У 100 грамах йогурту міститься близько 130 мг кальцію. У молоці - 120 мг, у знежиреному молоці кальцію трохи більше. У сметані - 85. У бринзі - 530 мг кальцію.
Рибні консерви, що містять м'які кістки, є кращим м'ясним варіантом споживання кальцію. М'які кістки можуть бути подрібнені і з'їдені разом з м'ясом риби. Найбільш багаті кальцієм консервовані сардини (500 мг кальцію на 100 грам), лосось (210 мг) , скумбрія (240 мг), краби (100 мг), креветки (95).
Зелені овочі, особливо темно-зелені листові, містять велику кількість кальцію. Петрушка (245 мг), листова капуста (210 мг), шпинат (106), кріп (170), шпинат (106), листя кульбаби (103), цибуля зелена (86), листя гірчиці (61), зелень ріпи є прекрасними джерелами кальцію. За співвідношенням кількості кальцію в їжі до кількості калорій, багато листових овочей перевершують молочну продукцію. Наступна зелень також є гарним джерелом кальцію: салат ромен (римський салат), качанова капуста, селера, китайська капуста, брокколі, стручкова квасоля, брюссельська капуста, гарбуз. Деякі фрукти також містять кальцій, в їх числі яблука, банани, мандарини та грейпфрути. Із сухофруктів найбільшбагаті кальцієм курага (120 мг), фініки (100), родзинки (80).
Багато видів горіхів містять відносно велику кількість кальцію. Кращим вибором є мигдаль (260 мг на 100 гр) і бразильський горіх (160). Рекордсменами за змістом кальцію є кунжут і мак, близько 1000 мг і 1500 мг на 100 грам відповідно. Насіння фенхелю також містять велику кількість кальцію. Насіння соняшника (115) і грецький горіх (95мг). З бобових продуктів багаті кальцієм біла і червона квасоля (150) і соєві боби (100).
Соєві продукти, такі як тофу, соєве молоко, соєвий сир, соєвий йогурт, а також едамаме (стручки соєвих бобів), також є гарним вибором для поповнення кальцію з їжі. У ста грамах тофу міститься 105 мг кальцію і дивно мале число калорій.
Джерелами кальцію в зерновій групі є цільнозернова кукурудзяна та цельнозернове пшеничне борошно. Звичайне борошно, на відміну від цільнозернового не містить кальцій. Один скибочка житнього або цільнозернового хліба містить близько 10 мг кальцію, а 50 грамова порція зернових мюслі містить близько 25 мг кальцію. Рекордсмени в цій групі: крупа ячна (80 мг), вівсяна крупа (64мг), вівсяні пластівці (50мг), рис (33мг), перлова крупа (30мг), пшенична крупа (27мг), гречана крупа (20мг), макарони (19мг).
Ідеальне джерело кальцію - яєчна шкаралупа. Вона на 90% складається з кальцію і дуже легко засвоюється організмом. Методика застосування яєчної шкаралупи дуже проста. Шкаралупу попередньо ретельно промивають та прогрівають у духовці, щоб знищити мікробів. Потім в ступці шкаралупу розтирають в порошок і додають лимонного соку. Приймають по 1 ч.л. в день.
За дослідженням Інституту харчування тільки 2% людей в нашій країні можуть дозволити собі свіжу їжу і якісні дієтичні продукти - м'ясо, морепродукти, свіжі фрукти і овочі круглий рік ... Вчені всього світу дійшли висновку, що найпростішим і безпечним способом підвищення якості їжі є біологічно активні добавки.
Деякі із БАДів NSP:
ОстеоПлюс (OsteoPlus):
- Містить комплекс вітамінів, мінералів і мікроелементів, необхідних для підтримки кістково-суглобової апарату і організму в цілому.
- Сприяє профілактиці остеопорозу.
- Нормалізує стан серцево-судинної і нервової системи.
Кораловий кальцій (Coral Calcium):
- Є джерелом кальцію, магнію та інших мікроелементів.
- Попереджає вимивання кальцію з кісток, відновлює нормальну структуру кісткової і хрящової тканини, запобігає появі остеоартрозу і остеопорозу.
- Ефективно регулює кислотно-лужний баланс, знижує загальний рівень кислотності в організмі.
Бон-Сі (Bon-C):
- Зміцнює опорно-руховий апарат.
- Сприяє засвоєнню кальцію.
- Зміцнює кістки, зв'язки, волосся, нігті, зуби.
- Сприяє загоєнню переломів, ран.
- Підвищує імунні сили організму.
Колоїдний Розчин Мінералів (Colloidal Minerals):
- Повний набір мінеральних речовин в легкозасвоюваній формі.
- Бере участь у формуванні кісткової тканини і створенні клітин крові.
- Необхідний для нормального функціонування серцево-судинної та нервової систем.
- Регулює м'язовий тонус і склад внутрішньоклітинної рідини.
TНT (TNT) :
- Зміцнює імунну систему.
- Сприяє профілактиці інфекційних захворювань.
- Підсилює опірність організму несприятливому впливу навколишнього середовища.
- Підвищує працездатність організму.
- Уповільнює процес старіння.
- Є прекрасним засобом для профілактики онкозахворювань
Chondroitin (Chondroitin) :
- Стимулює синтез гіалуронової кислоти, зміцнюючи сполучні структури тканин, в тому числі хрящ.
- Надає анальгетичну та протизапальну дію, зменшує болі в суглобах, хребті при ходьби і в спокої.
Глюкозамін (Glucosamine) :
- Необхідний для нормального утворення суглобної рідини, хрящів і сполучної тканини.
- Полегшує перебіг запальних, обмінних і дегенеративних захворювань суглобів і хребта.
- Зберігає структурну основу шкіри.
- Корисний людям з проблемами абсорбції поживних речовин.